logo

Oferta programowa

Gra na gitarze, język niemiecki, język angielski, komputer, zabawy na świeżym powietrzu, piłka nożna, siatkówka, pomoc w odrobieniu lekcji to tylko kilka pozycji z bogatej oferty świetlicy. Dzieciom trzeba dać jakąś alternatywę. One nie mogą tu tylko przychodzić i siedzieć. Chcemy, żeby nasi wychowankowie mogli się pochwalić tym, co tutaj robią, a nie czuli się gorsi z tego powodu, że spędzają czas w świetlicy środowiskowej.

Opiekunowie starają się zaszczepić w swoich podopiecznych zamiłowanie do śpiewu, poezji i tradycji. Dzieci uczą się tutaj pieśni patriotycznych, uczestniczą w wieczorach poetyckich, chodzą na wystawy malarstwa itp. Organizowane są także imprezy okolicznościowe: Dzień Dziecka, Noc Kupały, mikołajki i inne.

Dzieci dowiadują się, że można żyć inaczej niż do tej pory. Poznają rzeczy i miejsca, o których istnieniu nie wiedziały. Stwierdzają, że warto się uczyć, iść na studia, bo dzięki temu można coś osiągnąć.

Posiadamy 10 rowerów, na których dzieci często jeżdżą na wycieczki, zwiedzają piękne krajobrazy Częstochowy oraz jej okolic.
Mamy także około 30 par nart, z których dzieci korzystają na zimowiskach.