logo

Wakacje 2016 r - sierpień

Rajd pieszy, wycieczka do Olsztyna, dzień wizażu, wyjście do kina, na basen i kręgle
to tylko niektóre atrakcje zorganizowane dla dzieci i młodzieży w sierpniu.W ostatni dzień wakacji w naszej świetlicy odbyło się ognisko. W programie znalazło się pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, wspólny śpiew. Podsumowaliśmy całą akcję "Lato w mieście" wyłoniliśmy laureatów w konkursach plastycznym i fotograficznym. Najbardziej zaangażowani uczestnicy letnich zajęć

Czytaj więcej...

Wakacje 2016

Wakacje się rozpoczęły. Swietlica „Uśmiech Dziecka” realizuje zadanie „Wypoczynek letni dzieci i młodzieży – Razem w wakacje” wspierane z budżetu Miasta Częstochowy. W lipcu każdy z uczestników zajęć znalazł coś dla siebie: była wycieczka do parku wodnego w Tarnowskich Górach oraz Muzeum Chleba w Radzionkowie, Magiczna Kraina, kino, wyjście do groty solnej, gry i zabawy, basen, zajęcia plastyczne oraz biwak.

Czytaj więcej...

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego w ramach Częstochowskich Dni Rodziny w świetlicy „Uśmiech Dziecka” dla wszystkich dzieci i młodzieży przygotowano liczne atrakcje: gry i zabawy, konkursy, malowanie twarzy, balony, wspólne pieczenie kiełbasek, słodki poczęstunek, wspólne śpiewanie, mecz siatkówki, karaoke i tańce.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krakowa

W sobotę (7 maja) dzieci i młodzież ze świetlicy „Uśmiech Dziecka” oraz scholka z parafi św. Jana z Dukli w Częstochowie wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Łagiewnik, gdzie zapoznaliśmy się z historią życia świętej Faustyny, obejrzeliśmy rekonstrukcję pokoju, w którym żyła i zmarła a także odwiedziliśmy Kaplicę z cudownym Obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem świętej Siostry Faustyny, której złożyliśmy nasze intencje.

Czytaj więcej...

Warsztaty plastyczne

W każdy wtorek w naszej świetlicy odbywają się zajęcia plastyczne, które prowadzi Pani Natalia Talarek. Celem warsztatów jest rozwój artystyczny, edukacja i propagowanie sztuki wśród dzieci i młodzieży poprzez kreatywne działania twórcze. Nasze zajęcia mają zawsze charakter warsztatowy, wciągający uczestników w zabawę i wspólne działanie, dają twórczą zabawę, wszechstronny rozwój bazujący na plastycznych eksperymentach.

Czytaj więcej...